• تاریخ: بهمن ۱۶, ۱۳۹۴
  • شناسه خبر: 367
  • ارسال شده توسط : admin

سمن های دوستدار محیط زیست به عیادت پریشان رفتند

در روز جمعه 16 بهمن ماه سمن های زیست محیطی به همراه شهروندان دوستدار محیط زیست در کنار دریاچه پریشان جمع شدند تا با عیادت از این تالاب خشکیده فکری به حال زار و بی رمق او کنند. حضور کودکان عضو انجمن دوستداران محیط زیست که ...

IMG-20160205-WA0027

در روز جمعه ۱۶ بهمن ماه سمن های زیست محیطی به همراه شهروندان دوستدار محیط زیست در کنار دریاچه پریشان جمع شدند تا با عیادت از این تالاب خشکیده فکری به حال زار و بی رمق او کنند. حضور کودکان عضو انجمن دوستداران محیط زیست که به همراه والدینشان آمده بودند به این مراسم جلوه ای دوچندان دادند.

عیادت کنندگان با بنرهایی که پیام های معناداری در آن نوشته شده بود از تمام مردم و مسئولین خواستند که با همبستگی و یکدلی درصدد نجات این زیبا نگین آبی فارس باشند.

در این مراسم حاضرین شعر زیبایی از زنده یاد قیصر امین پور در کنار پریشان هم خوانی کردند.

بادها می کارند

ابرها خشک و خسیس

هق هق گریه خود را خوردند

من دلم می خواهد دستمالی خیس

روی پیشانی تب دار بیابان بکشم

دستمالم را اما نان ماشینی در تصرف دارد

انگار پریشان با لبان تف دیده خود دوباره از درد دل خود میگفت؛ از بی مهری انسانها و نادیده گرفتن حقش، از اینکه انسانهای اندک بین چگونه برای منافع کوتاه مدت خود با او چنین نامهربانه رفتار کردند.

روزگارانی پیش در کتاب داستانهای خود می خواندیم مرغک تخم طلایی که روزی یک تخم طلا می گذاشت اما صاحب طماعش به فکر کُشتن آن افتاد تا به یکباره تخم های طلا را بدست آورد.

کاش ما انسانها از این داستانهای پُرمعنا درسهای لازم را می گرفتیم.

دوستداران محیط زیست کازرون با گویش زیبای کازرونی چنین ابراز احساس کردند

پریشون سی کومونم اَداغ تو پریشونم .

در پایان این عیادت، دوستداران محیط زیست دعایی کردند،دعایی از اعماق قلبشان برای آزادی زندانیان دربندی که در حال انجام وظیفه و صیانت از محیط زیست اکنون در حسرت آزادی و بودن در جمع خانواده های خویشند.