• تاریخ: اردیبهشت ۱, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 431
  • ارسال شده توسط : admin

پیشنهاد سند چشم انداز استان فارس در افق ۱۴۰۴

مجمع تشکلهای زیست محیطی فارس در خصوص سند چشم انداز استان در افق ۱۴۰۴ در دو نوبت صبح و بعدازظهر به بحث و تبادل نظر پرداختند. در ابتدای این نشست محمدرضا گل همیشه بهار خطاب به حاضران میلاد مسعود مولای متقیان علی (ع) و روز پ ...

IMGP0376

مجمع تشکلهای زیست محیطی فارس در خصوص سند چشم انداز استان در افق ۱۴۰۴ در دو نوبت صبح و بعدازظهر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در ابتدای این نشست محمدرضا گل همیشه بهار خطاب به حاضران میلاد مسعود مولای متقیان علی (ع) و روز پدر و روز مرد را تبریک گفت و در ادامه به شاخصه های رفتاری تشکلهای مدنی پرداخت و با اذعان به اینکه انتظار می رود تشکلهای زیست محیطی همواره بر اظهار نظر علمی و کارشناسی و بدور از احساسی گرایی به مسایل بپردازند اضافه کرد با گذشت قریب دو دهه از فعالیت شبکه زیست محیطی ایران همه اعضاء به این مهم دست یافتند که در بیان مشکلات باید دقت نظر داشته و سعی کنند تا پس از بیان کاستی ها راهکارهای لازم نیز ارائه نمایند.

IMGP0385

رئیس شبکه زیست محیطی ایران همچنین ضمن گرامیداشت دوم اردیبهشت ماه روز زمین پاک افزود تقدیر از کسانی که سالهای زیادی از عمر گرانقدرشان مصروف دغدغه های زیست محیطی شده و دل در گِروِ زندگی سالم و بهتر هم میهنانشان دارند افزود خانم دکتر ملاح بعنوان یک جامعه شناس فرهیخته که دانش خود را در راه آگاه سازی مردم و بهبود محیط زیست بکار بست، همواره بعنوان الگویی برای تمامی دوستداران محیط زیست مطرح می باشند.

IMGP0347

وی در ادامه به نقش تشکلهای مدنی در مسیر توسعه یافتگی کشورهای توسعه یافته پرداخت و با اشاره به اینکه تشکلهای زیست محیطی به شرط آنکه آگاهی لازم را داشته باشند می توانند نقش سازنده ای در مسیر توسعه کشور ایفا نمایند. وی خاطر نشان کرد ما باید بدانیم و باور داشته باشیم که ما بعنوان شرکای اجتماعی دولت هستیم، ضمن اینکه نباید چشم انتظار کمک دولت باشیم؛ نباید باری مضاعف بر دوش دولت باشیم.

IMGP0372

در ادامه نشست سند چشم انداز استان در افق ۱۴۰۴ که توسط کمیسیونهای تخصصی انجمن حمایت از حقوق مدنی شهروندان ارائه شده بود موارد مطروحه بحث و تبادل نظر گردید.